اگر این 5 نشانه را دارید باهوش هستید

به گزارش لیسون، برخی نشانه ها و معیار ها وجود دارند که می توان براساس آن ها تشخیص داد فرد باهوشی هستید.

اگر این 5 نشانه را دارید باهوش هستید

به گزارش ، شناسایی افراد باهوش یا شایسته یکی از اولین وظایفی است که برای جذب کارمندان یا بخش های منابع انسانی به ادارات محول می شود، زیرا مدیران سعی می کنند با ردیابی برخی سیگنال ها و اسراری که برخی آن را نمی دانند، کارگران صالح را کنترل کنند.

مدیران شرکت ها برای جذب افراد باهوش و با کفایت تلاش می کنند، زیرا آن ها از یک طرف توانایی بیشتری در پیگیری کار ها و منافع اقتصادی دارند و از طرف دیگر می تونند وظیفه خود را به شکل بهتری انجام دهند و راه های کم هزینه تر و آسانتری را برای امور ابداع کنند.

مجله medium مجموعه ای از معیار ها را با استناد به برخی از صاحب نظران و مدیران منتشر کرده شناسایی افراد باهوش در مصاحبه ها یا گزینش های کاری را میسر می کند:

افراد باهوش از فروتنی فکری برخوردار هستند، یعنی در بیشتر امور ادعای دانش ندارند و افرادی هستند که با خود رک و پوست کنده اند و در سایر رشته های مغایر با تخصص و دانش خود دخالت نمی کنند.

این مجله راهی را برای کشف این افراد در مصاحبه ارائه داد، به گونه ای که مدیر سوالی را ارائه می دهد که پاسخ آن برای شخص مورد بررسی غیرممکن است و منتظر پاسخ می ماند. اعتراف فرد به بی اطلاعی از پاسخ این سوال نشانه هوش و تواضع فکری اوست.

این مقاله تأکید می کند: افراد باهوش، صرف نظر از سطح کار و سطح اقتصادی و علمی که دارند، از اوقات فراغت خود برای خواندن یا پیگیری موضوعی که در آن کار می کنند بهره می گیرند. به نام مثال، افراد باهوش از اوقات فراغت خود برای مطالعه خواندن استفاده می کنند و علاوه بر این، آن ها از هوش خیابانی که یک هوش حاصل از تجربیات عملی و ارتباط با جامعه است، نه فقط تحصیلات آکادمیک، برخوردار هستند.

افراد باهوش توانایی بررسی و تجزیه و تحلیل ایده های خود را دارند، یعنی آن ها این ایده ها را صرفاً به دلیل اینکه آن ها را می شناسند، صحیح نمی دانند، بلکه ایده ها را زیر سوال می برند و از خود انتقاد می کنند و رفتار فردی یا اجتماعی خود را مرور می کنند و از اطلاعاتشان برای کارایی بالا استفاده می کنند.

افراد باهوش کنجکاوی زیادی دارند، که ممکن است گاهی اوقات برای برخی افراد آزاردهنده باشد؛ زیرا آن ها تمایل دارند سوالات زیادی را بپرسند و برای کسب اطلاعات در جزئیات فرو می فرایند.

بنابر اعلام این مقاله قوی ترین شاخصی که افراد باهوش از آن بهره می برند ساده سازی است، یعنی ساده سازی هر مسئله ای و جلوگیری از پیچیده شدن آن؛ به گونه ای که این ویژگی به حل سریع مسائل و تجزیه و تحلیل آن ها بدون پیچیدگی یا اهمیت دادن بیش از اندازه به آن ها کمک می کند. این ویژگی یک مزیت ژنتیکی است و این افراد هر مسئله ای، هرچقدر هم بزرگ باشد را هم فقط به نام گروهی از مسائل کوچک در نظر می گیرند.

در این مقاله تأکید شده است که این ویژگی ها به معنای هوشمند نبودن برخی از افراد نیست، زیرا هوش محدود به این شاخص ها نبوده، افراد دارای اختلافات زیادی در شاخص های باهوشی هستند.

منبع:اسپوتنیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1745

به "اگر این 5 نشانه را دارید باهوش هستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر این 5 نشانه را دارید باهوش هستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید