بازگشت ملی پوش کشتی به وزن سابقش

به گزارش لیسون، عرفان الهی که در مسابقات قهرمان کشوری تصمیم گرفت شانس خود را در وزن 74 کیلوگرم امتحان کند، بار دیگر کارش را در وزن 70 کیلوگرم چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد دنبال خواهد کرد.

بازگشت ملی پوش کشتی به وزن سابقش

به گزارش خبرنگاران، عرفان الهی بعد از آن که در وزن 70 کیلوگرم، قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان در اوفا روسیه شد، طبق چرخه انتخابی تیم ملی برای مسابقات جهانی نروژ به مصاف امیرحسین مقصودی رفت و با شکست او به دوبنده تیم ملی در جهانی بزرگسالان رسید.

الهی که کشتی های قابل قبولی در نروژ گرفت، صرفاً به دلیل کم تجربگی از رسیدن به مدال جهانی بزرگسالان باز ماند. او که هنوز شرایط سنی حضور در تیم ملی جوانان را دارد، تصمیم گرفت برای اینکه وزن کم نکند در مسابقات قهرمان کشوری در وزن 74 کیلوگرم شرکت کند که البته نتوانست در وزن تازه آنطور که باید و شاید مانند 70 کیلوگرم درخشان ظاهر شود.

این کشتی گیر بار دیگر به وزن 70 کیلوگرم بازگشته است و قصد دارد کار خود را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی بزرگسالان در سال 2022 در وزن سابقش دنبال کند. البته این احتمال وجود دارد که عرفان الهی در رده سنی جوانان در وزن 74 کیلوگرم کشتی بگیرد، اما در رده بزرگسالان مدعی 70 کیلوگرم خواهد بود.

این در شرایطی است که امیرمحمد یزدانی در پایان مسابقات جهانی نروژ اظهار داشت که دیگر در 65 کیلو کشتی نخواهد گرفت و به وزن بالاتر رفت. او بعد از سومی در مسابقات قهرمان کشوری، در جام یاشاردوغو در قامت یک کشتی گیر مدعی و کم اشتباه در وزن 70 کیلوگرم ظاهر شد و این نوید رقابت مجذوب کننده و سنگینی را بین دو کشتی گیر مازندرانی خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2001

به "بازگشت ملی پوش کشتی به وزن سابقش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت ملی پوش کشتی به وزن سابقش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید