تاکید استاندار گلستان بر تسریع در بازسازی خانه های آسیب دیده از رانش

به گزارش لیسون، استاندار گلستان در مراسم بهره برداری از نود و سومین واحد مسکونی تخریب شده بر اثر رانش ابتدای سال جاری در روستای قلعه قافه شهرستان مینودشت تاکید نمود که روند بازسازی و مقاوم سازی خانه های روستایی باید سرعت گیرد.

تاکید استاندار گلستان بر تسریع در بازسازی خانه های آسیب دیده از رانش

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، هادی حق شناس در این مراسم گفت: از 225 هزار واحد مسکونی روستایی گلستان 125 هزار واحد فرسوده و احتیاجمند مقاوم سازی است.

حق شناس، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، در ادامه سفرهای درون استانی با هدف برطرف سریع تر آسیب های ناشی از سیل و رانش ابتدای سال گفت: تاکنون با همکاری بنیاد مسکن 75 هزار واحد از این خانه ها مقام سازی شد.

بر اثر بارش شدید باران و رانش ناشی از آن در روزهای اول سال علاوه بر تخریب بخش زیادی از 200 کیلومتر جاده ارتباطی مناطق کوهستانی و ابنیه های آن، تخریب بخشی از زیرساخت های برق، آب و مخابرات، خسارت شدید به بخش کشاورزی بویژه اراضی زراعی و آسیب جدی به 700 واحد مسکونی در روستاها و مناطق شهری، حدود 300 خانه نیز به طور کامل تخریب شد.

برای احداث هر یک از این واحدها مبلغ 750 میلیون ریال شامل تسهیلات بانکی با کامزد پایین و یاری بلاعوض دولت از محل اعتبارات جبران خسارت سیل روزهای آغازین سال جاری در استان گلستان پیش بینی شده که در مراحل مختلف ساخت در اختیار مالکان قرار می گیرد.

استاندار گلستان به مسائل نوسازی واحدهای مسکونی تخریب شده بر اثر رانش روستای قلعه قافه اشاره نمود و گفت: بخشی از واحدهای این روستا که احتیاجمند بازسازی هستند در زمین های فعلی امکان احداث ندارند و مقرر شده این خانه ها در مکان های جدید ساخته و در اختیار اهالی روستا قرار بگیرد.

حق شناس که از ابتدای مسئولیت تاکنون بطور مستمر شخصا از روند بازسازی مناطق سیل زده و آسیب دیده از رانش زمین سرکشی می نماید، گفت: همچنین در مدت کوتاهی انشعابات آب، برق و گاز مورد احتیاج این خانه ها به مکان های جدید منتقل شده و برای جابجایی آن هزینه ای از مردم گرفته نخواهد شد.

استاندار گلستان در شهرستان مینودشت نیز توضیحات عملکردی از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست و دستوراتی به آنها در مورد خدمت رسانی بیشتر به مردم آسیب دیده صادر کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 554

به "تاکید استاندار گلستان بر تسریع در بازسازی خانه های آسیب دیده از رانش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید استاندار گلستان بر تسریع در بازسازی خانه های آسیب دیده از رانش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید