تاکید وزیران خارجه ایران و نیکاراگوئه بر برگزاری کمیسیون مشترک مالی

به گزارش لیسون، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، با دنیس مونکادا وزیر خارجه نیکاراگوئه دیدار و در مورد روابط دوجانبه بحث و گفتگو کرد.

تاکید وزیران خارجه ایران و نیکاراگوئه بر برگزاری کمیسیون مشترک مالی

به گزارش خبرنگاران، وزیر خارجه نیکاراگوئه در ابتدای دیدار سلام گرم رئیس جمهور کشورش برای آقای رئیسی را ابلاغ کرد، و ضمن اشاره به اینکه گفتگوی تلفنی دو رئیس جمهور بسیار مثبت و سازنده بوده است، از حمایت های به عمل آمده از سوی جمهوری اسلامی ایران تشکر و آمادگی نیکاراگوئه را برای همکاری های گسترده با ایران در زمینه های مختلف بیان کرد.

وزیر خارجه نیکاراگوئه بعلاوه خواهان برگزاری هر چه زودتر کمیسیون مشترک دو کشور شد.

وزیر امور خارجه کشورمان هم با اشاره به تاریخ مبارزاتی دو کشور و اینکه دو ملت، پیروزی انقلاب خود را در فاصله کم و نزدیک به هم تجربه نموده اند، از این واقعیت به اسم عامل نزدیکی بیشتر دو ملت یاد کرد.

امیرعبداللهیان تحریم های آمریکا علیه نیکاراگوئه به ویژه تحریم های اخیر کنگره و بعلاوه دخالت های خارجی در امور داخلی نیکاراگوئه را محکوم کرد و آمادگی خود را برای همکاری بیشتر برای مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا بیان کرد.

وزیر خارجه در مورد روابط دوجانبه هم با اشاره به سطح خوب و رو به پیشرفت روابط سیاسی ابراز امیدواری کرد روابط مالی هم به سطح روابط سیاسی ارتقاء یابد. در همین رابطه از برگزاری کمیته مشترک و کمیسیون مشترک مالی استقبال کرد .

امیرعبداللهیان بعلاوه بر ضرورت توسعه تجارت دو کشور از جمله در حوزه صادرات اوره، گاز، کالاهای پتروشیمی و دارو به نیکاراگوئه تاکید نمود.

بر اساس این گزارش، دو طرف بعلاوه در مورد آخرین شرایط تحولات منطقه ای و بین المللی گفتگو کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1791

به "تاکید وزیران خارجه ایران و نیکاراگوئه بر برگزاری کمیسیون مشترک مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزیران خارجه ایران و نیکاراگوئه بر برگزاری کمیسیون مشترک مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید