تعرفه های ارتباطات ویژه زائران اربعین 1398 اعلام شد

به گزارش لیسون، در راستای ارائه خدمات ارتباطی ویژه به زائران اربعین، همراه اول و ایرانسل تعرفه رومینگ بین الملل خود در عراق را اعلام کردند.

تعرفه های ارتباطات ویژه زائران اربعین 1398 اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، همراه اول امروز خاطرنشان کرد که به منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی، تعرفه تماس رومینگ بین الملل شامل مکالمه، پیامک و اینترنت همراه مشترکان خود در عراق را کاهش داده است.

بر این اساس از روز سه شنبه 16 مهر تا روز آدینه 3 آبان ماه امسال، تعرفه مکالمه مشترکین همراه اول با ایران دقیقه ای 3200 تومان، مکالمه دریافتی و تماس با شماره عراقی دقیقه ای 2100 تومان، ارسال پیامک 900 تومان و هر مگابایت اینترنت همراه 850 تومان محاسبه می شود. لازم به ذکر است روشن کردن گوشی تلفن همراه هزینه نداشته و دریافت پیامک نیز رایگان است.

در خدمتی دیگر همراه اول به مشترکینی که در بازه زمانی16 تا 30 مهر به کشور عراق مسافرت می نمایند، بسته های دو روزه اینترنت همراه 20 مگابایتی هدیه می دهد.

همچنین اپراتور اول جهت ارائه خدمات هرچه بهتر به زائران اربعین، چهار بسته اینترنت مقرون به صرفه تدارک دیده است؛ این بسته های متنوع یک روزه و هفت روزه با حجم 100 مگابایت تا یک گیگابایت ارائه شده که مشخصات بسته ها و نحوه فعالسازی در پرتال همراه اول قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است پیش از این، تعرفه هر دقیقه مکالمه با ایران 4500 تومان، دریافت مکالمه دقیقه ای 3000 تومان، ارسال پیامک 1500 تومان و هر مگابایت اینترنت همراه 2300 تومان بود.

علاوه بر این، با نزدیک شدن به اربعین حسینی، اپراتور اول ظرفیت شبکه نسل دو، سه و چهار خود را برای مکالمه و اینترنت، در پایانه های مرزی افزایش داده و تدابیر ویژه ای را برای این مراسم در نظر گرفته است.

همراه اول برای ارائه خدمات ارتباطی هرچه بهتر به زائران، در پایانه های مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه، ظرفیت سایت های BTS خود را نسبت به اربعین سال گذشته افزایش داده و نیز قرار است در این پایانه ها، سرویس وای فای رایگان ارائه شود.

مانیتورینگ شبکه به صورت 24 ساعته و بهینه سازی تمام جهتهای منتهی به پایانه های مرزی از جمله اقدامات همراه اول برای مراسم پیاده روی اربعین امسال است.

همراه اول با اعزام کارشناسان خود به کشور عراق، در 13 نقطه شامل 2 نقطه در شهر نجف، 5 نقطه در شهر کربلا و 6 نقطه در جهت پیاده روی اربعین، جوابگوی مسائل و سوالات مشترکان خواهد بود. همچنین همراه اول در مرزهای خروجی خسروی، مهران، چذابه، شلمچه و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) نسبت به ارائه خدمات و هدایت زائران برای استفاده صحیح از خدمات ارتباطی اقدام خواهد نمود.

در اربعین امسال همراه اولی ها می توانند با استفاده از سرویس رایگان اعلام وضعیت، بدون احتیاج به اینترنت به وسیله شماره گیری ستاره 7272 مربع وضعیت خود را در سیستم ثبت نموده تا دیگر زائران و آشنایان بتوانند از وضعیت شان در هر لحظه آگاه شوند.

تعرفه های ایرانسل

ایرانسل هم اعلام نموده که از 16 تا 30 مهرماه 1398 علاوه بر10 مگابایت اینترنت روزانه ای که به رایگان برای مشترکان ایرانسل قابل فعال سازی است، پنج بسته اینترنت هفتگی از 75 مگابایت تا 1 گیگابایت (1024 مگابایت) در نظر گرفته شده است تا زائران اربعین بتوانند به انتخاب خود از آن ها استفاده نمایند. همچنین زائران اربعین می توانند در مرزهای اصلی پیش از خروج به سمت عراق شامل مهران، خسروی، شلمچه و چذابه از روزانه 100 مگابایت اینترنت رایگان نیز استفاده نمایند.

مشترکان ایرانسل می توانند با شماره گیری کد دستوری #81111 بسته های رایگان 10 مگابایتی روزانه را برای خود فعال نمایند. همینطور بسته های رایگان 100 مگابایتی روزانه نیز، با شماره گیری کد دستوری #41111 برای استفاده در شهرهای مرزی مهران، خسروی، شلمچه، چذابه در دسترس مشترکان است.

ایرانسلی ها می توانند با شماره گیری کددستوری #231111 برای فعال سازی هر یک از بسته های مد نظر خود اقدام نمایند. هزینه مصرف آزاد اینترنت رومینگ در کشور عراق نیز 850 تومان به ازای هر مگابایت در نظر گرفته شده است.

تمامی بسته های ارائه شده اعم از بسته 10 مگابایتی رایگان روزانه و 5 بسته هفتگی به وسیله اپلیکیشن ایرانسل من نیز در دسترس قرار گرفته اند.

مشترکان رومینگ خود را پیش از خروج از ایران فعال نمایند.

ایرانسلی هایی که قصد استفاده از سرویس رومینگ را دارند باید پیش از خروج از ایران با استفاده از یکی از روش های دستی، به وسیله اپلیکیشن ایرانسل من یا با شماره گیری کددستوری #11111 اقدام به فعال کردن رومینگ بین الملل خود نموده و در طول اقامت خود در کشور عراق، از شبکه رومینگ تمامی اپراتورهای عراقی استفاده نمایند.

مشترکان ایرانسل در نظر داشته باشند که بسته های اینترنت فعال در داخل ایران، خارج از ایران فعال نیستند و زائران برای استفاده از اینترنت رومینگ بین المللی در کشور عراق، احتیاج به تهیه یکی از بسته های ارائه شده ویژه رومینگ و اربعین را دارند. در صورت عدم تهیه یکی از بسته های ارائه شده، اینترنت آنان طبق مصرف آزاد اینترنت رومینگ بین المللی محاسبه خواهد شد.

مشترکان ایرانسل می توانند با تهیه کارت شارژ در ایران و شارژ سیم کارت قبل از خروج از کشور و یا با همراه داشتن کارت شارژ برای شارژ سیم کارت در عراق با شماره گیری کددستوری #PIN141 (PIN همان عدد 16 رقمی درج شده روی کارت شارژ است) از داشتن اعتبار در حساب ایرانسلی خود مطمئن شوند. همچنین شارژ سیم کارت در کشور عراق به وسیله کارت بانکی با شماره گیری#7 ، به وسیله سایر کدهای دستوری و همراه داشتن رمز دوم کارت بانکی نیز امکان پذیر است.

روشن کردن گوشی و فعال سازی رومینگ در کشور عراق نیز هیچ هزینه ای برای مشترکان ایرانسل ندارد. مشترکان ایرانسل همچنین می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به وب سایت ایرانسل به نشانی irancell.ir/roaming مراجعه نمایند.

ایرانسل هزینه تماس با ایران را 3200 تومان، هزینه تماس داخل عراق و هزینه دریافت تماس را 2100 تومان در نظر گرفته است. هزینه ارسال پیامک نیز 900 تومان است، اما دریافت پیامک برای مشترکان رایگان است.

همچنین هزینه تماس از ایران با شماره های عراقی نیز در تعرفه ویژه اربعین امسال، 2100 تومان در نظر گرفته شده است.

زائران باید در نظر داشته باشند که برای شماره گیری وقتی از رومینگ بین الملل استفاده می نمایند، ضروری است پیش از شماره مشترک مدنظر خود حتماً کد 0098 را شماره گیری نمایند. ایرانسل پیشنهاد می نماید تا مشترکان شماره های مد نظر خود را با پیش شماره 0098 روی گوشی خود ذخیره سازی نمایند تا در زمان برقراری تماس سرعت عمل بیشتری داشته باشند.

کارشناسان ایرانسل در طول سفر زائران، در عمودهای 1، 202، 546، 780، 1120، مقابل مقبره الحکیم شهر نجف، میدان شهدا و میدان سید جوده شهر کربلا و در صورت امکان، با توجه به شرایط کشور عراق در شهر سامرا به زائران به صورت حضوری خدمت رسانی می نمایند.

مشترکان ایرانسل در این سفر همیشه در تمامی ساعات شبانه روز می توانند با شماره گیری 00989377110000 از کارشناسان ایرانسل هدایت بگیرند. علاوه براین مشترکان ایرانسل به وسیله گفت وگوی آنلاین در وب سایت ایرانسل و اپلیکیشن ایرانسل من نیز می توانند پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ایرانسل دریافت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 470

به "تعرفه های ارتباطات ویژه زائران اربعین 1398 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه های ارتباطات ویژه زائران اربعین 1398 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید