جزئیات بازگشایی برای دانش آموزان مدارس پرجمعیت بالای 600 نفر

به گزارش لیسون، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس با بیان اینکه پیش بینی می کنیم در نیمه دوم آبان همه مدارس امکان فعالیت حضوری داشته باشند گفت اما شرایط کرونا حاکم و اصل اساسی حفظ سلامت و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است و نمی توانیم از آن تخطی کنیم.

جزئیات بازگشایی برای دانش آموزان مدارس پرجمعیت بالای 600 نفر

علیرضا کمرئی در پاسخ به اینکه پیش بینی شما از میزان حضور دانش آموزان در مدارس در آبان ماه چگونه است؟ گفت: پیش بینی ما این است که در نیمه دوم آبان همه مدارس امکان فعالیت حضوری داشته باشند؛ اما شرایط کرونا حاکم است، اصل اساسی حفظ سلامت و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است و نمی توانیم از آن تخطی کنیم.

وی افزود: کرونا شرایطش را به ما تحمیل می کند و اگر کلاس درس متراکم داشته باشیم ناچاریم دانش آموزان را گروه بندی کنیم که در مدارس پرجمعیت بالای 600 دانش آموز با کلاس های متراکم، شرایط متفاوت تری را رقم می زند و ممکن است حتی به دو روز در هفته آموزش حضوری بسنده کنیم و مابقی آموزش ها از طریق روش های دیگر ارائه شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس همچنین با اشاره به مدارس مشمول بازگشایی در نیمه اول آبان ماه گفت: مدارسی که باید در نیمه اول بازگشایی شوند خودارزیابی انجام داده و مجوز بازگشایی از سوی منطقه ها دریافت کرده اند. منطقه ها معین کرده اند که کدام مدارسشان مشمول بازگشایی در نیمه اول و کدام مشمول بازگشایی از نیمه دوم آبان ماه متناسب با الگو هستند.

به گزارش ایسنا، کمرئی افزود: اگر هم تعدادی به جای مانده باشند با توجه به فرصتی که برای مدارس مشمول بازگشایی در نیمه دوم آبان ماه وجود دارد این امکان را فراهم و مجوز را صادر می کنند. مدارس موظف هستند پس از بازگشایی، الگو و معینات روش های ارائه خدمت خود را در 28 شاخص اعم از ساعات فعالیت، تعداد دانش آموزان، زنگ های تفریح و غیره را ثبت کنند که قابلیت پیگیری، رصد و نظارت دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1842

به "جزئیات بازگشایی برای دانش آموزان مدارس پرجمعیت بالای 600 نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بازگشایی برای دانش آموزان مدارس پرجمعیت بالای 600 نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید