رعایت شیوه نامه های بهداشتی در فارس به کمتر از 50 درصد رسید

به گزارش لیسون، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی شیراز از کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی در برابر کروناویروس در فارس به کمتر از 50 درصد خبر داد.

رعایت شیوه نامه های بهداشتی در فارس به کمتر از 50 درصد رسید

به گزارش گروه استانهای خبرنگاران، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز دلیل فرایند رو به افزایش موارد ابتلا به کروناویروس و فوت ناشی از آن در فارس را کاهش قابل توجه رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک مطرح نمود و گفت: با وجود زنگ خطر شروع موج ششم کرونا در فارس، شاهد کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی به کمتر از 50درصد هستیم.

لطفی با یادآوری پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام اکسیناسیون علیه کروناویروس در کشور، تاکید کرد: واکسیناسیون علیه بیماری کووید19، در کنار رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، دو عامل مهم در کنترل بیماری کرونا است که هرگونه بی توجهی و سهل انگاری در برابر این بیماری نیز می تواند شرایط استان را بحرانی کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواستار مشارکت بیش از پیش مردم استان در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برابر کروناویروس شد و گفت: کمک به مجموعه سلامت به پاس تلاش شبانه روزی در مبارزه با کروناویروس، همدلی و همراهی بیشتر مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی را نیاز دارد.

وی اضافه نمود: سهل انگاری برای دریافت واکسن و کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، باعث توسعه بیماری کووید19 و ماندگاری این ویروس خطرناک در سطح جامعه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: لازم است مسوولان دستگاه های اجرایی استان برای پیشگیری و توسعه کروناویروس، نظارت بیشتری بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه در اماکن و مراکز پرتردد داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به خطر ابتلا به نوع شدید بیماری در افرادی که هنوز واکسن دریافت نکرده اند، هشدار داد و گفت: ثابت شده افرادی که در برابر کروناویروس واکسینه شده اند، افزایش ایمنی را به همراه داشته است.

وی با اشاره به افزایش موارد مراجعه به مراکز 16 ساعته استان، تاکید کرد: شهفرایندان در صورت مشاهده علائم مشکوک به کروناویروس، حتما به پزشک خانواده و مراکز 16 ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند.

لطفی همچنین در این نشست فرایند انجام تست های pcr در مراکز 16 ساعته، تست های سریع، آخرین آمار های مربوط به واکسیناسیون، آمار مبتلایان به کروناویروس و جانباختگان این بیماری در شیراز و منطقه ها مختلف استان، فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کووید19، نحوه خدمت رسانی به بیماران در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های استان و اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید19 را ارزیابی کرد.

همچنین در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه ضمن اعلام آخرین اقدامات مربوط به کارگروه های مختلف ستاد در راستای تحقق مصوبات نشست های پیشین، در خصوص فعالیت حوزه های مختلف مانند شرایط بیماران بستری کووید19، فرایند انجام تست های تشخیصی کروناویروس و تحلیل های آماری کووید19، فعالیت بیمارستان پشتیبان و مراکز انجام واکسیناسیون علیه کروناویروس، ماموریت های اورژانس، خدمات مراکز 16 ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا، اقدامات کارگروه های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت های عادی و ویژه، شرایط ابتلا در شهرستان های استان، توضیحاتی ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1837

به "رعایت شیوه نامه های بهداشتی در فارس به کمتر از 50 درصد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت شیوه نامه های بهداشتی در فارس به کمتر از 50 درصد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید