شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی ایجاد می شود

به گزارش لیسون به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمل ونقل ریلی در کشور یکی از پرطرفدارترین و ایمن ترین روش هایی است که مردم برای جابه جایی از آن استفاده می کنند. اما این سیستم هم برای ماندگاری و ارائه مناسب خدمات به مشتریان نیاز به شبکه ای منسجم از خدمات تعمیر و نگهداری دارد.

شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی ایجاد می شود

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با همین هدف به دنبال ایجاد این شبکه با همکاری دیگر حلقه های موثر حمل ونقل ریلی در کشور است.

عدم توجه به این موضوع، تبعات زیادی برای متولیان این حوزه دارد. کاهش رغبت مسافران به استفاده از این نوع حمل ونقل و زمان بر شدن ارائه خدمات از جمله این مسائل و تبعات است. اما تعمیـر و نگهداری به موقع و مناسب خطوط ریلی نقش بسزایی در تامین ایمنی و بالا بردن سرعت ارائه خدمات در این بخش دارد.

شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی تنها زمانی می تواند کارایی داشته باشد که شرایط موجود متولیان این حوزه در کشور شناسایی شود. به همین منظور هم گروه ریلی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فهرستی از شرکت ها و مجموعه های فعال در این حوزه را تهیه کرده است تا با کمک آن ها بتواند این شبکه را راه اندازی کند.

قرار است شرکت بهره برداری مترو و راه آهن هم به این همکاری منجسم بپیوندند تا در کنار هم بتوانند نیازهای بخش تعمیر و نگهداری حمل ونقل ریلی در کشور را تامین کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 922

به "شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی ایجاد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی ایجاد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید