عطش مردم برای سفر نوروزی زیاد است

به گزارش لیسون، ایسنا/ براساس سخنان رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران، عطش مردم برای سفر نوروزی زیاد است.

عطش مردم برای سفر نوروزی زیاد است

داستان چیست؟

امیرپویان رفیعی شاد با اشاره به پیش بینی ها و برآورد دفاتر خدمات مسافرتی از استقبال زیاد از سفر در تعطیلات نوروز گفت: تعطیلات بهمن گویای این واقعیت است؛ به محض کاهش محدودیت تردد، حجم سفر به جنوب کشور زیاد شد. عطش مردم پس از یک سال خانه نشینی و محدودیت برای سفر زیاد است و این احتمال می رود که سفر در نوروز حتی با تور بیشتر شود.

او اضافه کرد: درست است که پروازهای داخلی در برخی مسیرها کاهش پیدا کرد، اما اقبال برای سفر وجود دارد و در مسیرهای دیگر پروازها با حداکثر ظرفیت و حتی تکمیل شده انجام می شود.

رفیعی شاد درباره تغییرات هزینه های سفر در نوروز با وجود این پیش بینی و با توجه به افزایش نرخی که به بهانه کرونا و کاهش ظرفیت اتفاق افتاده، اظهار کرد: شرکت های هواپیمایی اعلام کرده اند افزایش نرخی روی بلیت های نوروز ندارند. حمل و نقل ریلی هم چند وقت پیش افزایش نرخ داشت که بخاطر کاهش ظرفیت مسافر بود. بعید است بخش ریلی برای نوروز بار دیگر قیمت ها را تغییر دهد. هتل ها هم قرار است افزایش نرخ نداشته باشند. قیمت تور تابع این بخش ها است که اگر با همین منوال پیش برویم هزینه های تور مثل حالا خواهد بود و تغییر چشمگیری را در بخش سفر شاهد نخواهیم بود.

ستاد ملی کرونا برقراری سفرهای نوروزی را به شرایط کرونا در کشور مشروط کرده است. ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که براساس برنامه ریزی های اجرا شده دو مدل سفر به ستاد کرونا پیشنهاد شده که نسبت به آن متقاعد شده اند؛ مدل اول سفر با تور است که گردشگران از خدمات تور استفاده می کنند و حتما در مراکز اقامتی مجاز اقامت خواهند داشت که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. در مدل دوم سفر افراد تور خریداری نمی کنند، اما در سفر به شهر مقصد حتما باید در مراکز اقامتی مجاز و تحت نظارت این وزارتخانه اقامت کنند تا تمام پروتکل های بهداشتی رعایت و سلامتی مردم حفظ شود.

منبع: همگردی
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1511

به "عطش مردم برای سفر نوروزی زیاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطش مردم برای سفر نوروزی زیاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید