هشت فیلم متقاضی اکران نوروز

به گزارش لیسون، تهران (پانا) - دبیر شورای صنفی نمایش با بیان اینکه تا به امروز هشت فیلم برای اکران نوروز اعلام آمادگی کرده اند، 16 اسفند را آخرین مهلت برای ارائه درخواست کتبی متقاضیان این نوبت از اکران دانست.

هشت فیلم متقاضی اکران نوروز

به گزارش ایسنا، مرتضی شایسته درباره مصوبات جلسه روز یکشنبه 10 اسفند شورای صنفی نمایش گفت: تا به امروز هشت فیلم برای اکران نوروز درخواست داده اند و از آنجا که برخی تهیه کننده ها یا دفاتر پخش اطلاع دقیق نداشتند و خواستار فرصتی برای ارائه درخواست بودند، قرار شد تا 16 اسفند به دفاتر پخش و تهیه کنندگانی که متقاضی اکران فیلم هایشان در نوروز 1400 هستند مهلت داده شود تا درخواست کتبی خود را به دبیرخانه شورا ارائه کنند.

او افزود: بر این اساس شورا روز 17 اسفند نسبت به معرفی سه فیلم پرمخاطب و پرفروش برای اکران نوروزی تصمیم گیری می کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا با توجه به درخواست هایی که پیش تر از سوی پخش کننده ها مطرح شده بود تا ضمانت اجرایی بیشتری برای اکران داشته باشند، حمایت ها نسبت به گذشته تغییر کرده است؟ گفت: بله، تغییراتی داشته ایم و هر کدام از سه فیلمی که در عید اکران شوند 200 میلیون تومان هزینه تبلیغات دریافت می کنند. ضمن اینکه سازمان سینمایی هم 2، 3 و 5 درصد صندلی ها را در اکران گارانتی می کند.

تا به امروز فیلم های بی همه چیز، دینامیت، لاله، چپ راست و درخت گردو از مهم ترین فیلم هایی بوده که برای اکران نوروز مطرح شده اند اما قطعی نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1515

به "هشت فیلم متقاضی اکران نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشت فیلم متقاضی اکران نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید