وزیر یمنی: سازمان ملل با پول اعراب و تصمیمات آمریکا اداره می گردد

به گزارش لیسون، وزیر اطلاع رسانی یمن ضمن انتقاد شدید از سازمان ملل تأکید کرد که سازمان ملل با پول کشور های عربی و تصمیمات آمریکا اداره می گردد.

وزیر یمنی: سازمان ملل با پول اعراب و تصمیمات آمریکا اداره می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ضیف الله الشامی وزیر اطلاع رسانی یمن بعد از ظهر امروز سه شنبه تأکید کرد که محاصره و تحریم ملت یمن به خاطر این است که کشور های ائتلاف متجاوز نتوانسته است هیچ پیروزی میدانی به دست آورد.

الشامی به شبکه خبری المسیره گفت: به خاطر عدم ورود کشتی های نفتی به بندرگاه الحدیده، ملت ما با مشکل روبرو است؛ هر چند که این کشتی ها مجوز های سازمان ملل را نیز اخذ نموده است.

وی ادامه داد: در صورت ورود محموله بنزین به وسیله بندر الحدیده، یک گالن بنزین می تواند حدود نه هزار و 900 ریال به دست مصرف نماینده در صنعا و سایر شهر ها برسد. در حالی که اکنون به علت اینکه به وسیله بازرگانانی وارد می گردد که همدست کشور های ائتلاف متجاوز هستند، هزینه آن 15 هزار و 500 ریال است.

این وزیر یمنی با بیان اینکه دشمن در کوشش است تا مردم یمن، از دولت صنعاء خسته شوند، خاطر نشان کرد، تظاهرات گسترده مردمی در روز گذشته نشان داد که ملت یمن از سران این کشور حمایت می نماید.

الشامی توضیح داد: ملت ما پیغام روشنی داد مبنی بر اینکه از گرسنگی و محاصره نمی میرند و برای مقابله با متجاوزی که با محاصره و بمباران می خواهد آن ها را از پای درآورد، دست به کار خواهند شد.

وزیر اطلاع رسانی یمن با تأکید بر اینکه سازمان ملل چشم خود را به روی محاصره، کشتار و تحریم مردم یمن بسته است، گفت: زمانی که شرایط ائتلاف، بحرانی می گردد و نیرو های ما پیروزی های میدانی به دست می ؤوند یا حملاتی به عمق دشمن صورت می گیرد، سازمان ملل نشست و تبادل نظر برگزار می نماید.

وی با اشاره به اینکه مردم یمن حسابی بر روی سازمان ملل و اقدامات سیاسی آن باز نمی نمایند، خاطر نشان کرد: ما میدانیم که آنان (مسئولان سازمان ملل) با پول [کشور های عربی حاشیه]خلیج [فارس]و تصمیم آمریکا اداره می شوند.

الشامی روز گذشته نیز تأکید کرد، حساب باز کردن بر روی گزینه گرسنگی دادن به ملت یمن و محاصره آن شکست خواهد خورد، این ملت در مقابله حملات و محاصره دست بسته نخواهد نشست.

ویی ضمن تأکید بر پیروزی نیرو های مسلح یمن توضیح داد: ملت ما نمی پذیرد که بر اثر گرسنگی و محاصره بمیرد و گزینه های زیادی برای شکست محاصره دارد.

این وزیر یمنی در خاتمه خاطر نشان کرد، محاصره ملت یمن یک تصمیم کاملا آمریکایی است، ملت یمن امروز به تمام قدرت های استکباری هشدار می دهد که به سمت گزینه های بزرگ خود می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2033

به "وزیر یمنی: سازمان ملل با پول اعراب و تصمیمات آمریکا اداره می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "وزیر یمنی: سازمان ملل با پول اعراب و تصمیمات آمریکا اداره می گردد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر یمنی: سازمان ملل با پول اعراب و تصمیمات آمریکا اداره می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید