پزشک ایتالیایی: ویروس کرونا احتمالا پیش از ساخت واکسن، از بین می رود

به گزارش لیسون، یک پزشک ایتالیایی از ضعیف شدن قدرت ویروس کرونا خبر داده و اعلام نموده ممکن است پیش از ساخت واکسن، کرونا خود به خود از بین برود.

پزشک ایتالیایی: ویروس کرونا احتمالا پیش از ساخت واکسن، از بین می رود

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش نیویورک پست، یک پزشک ایتالیایی متخصص بیماری های عفونی معتقد است که ویروس کرونا کم خطرتر شده و ممکن است بدون احتیاج به واکسن از بین برود.

در گزارش درج شده در این روزنامه آمریکایی با عنوان پزشک ایتالیایی: ویروس کرونا در حال ضعیف شدن است و احتمالا به خودی خود از بین برود آمده است: دکتر ماتئو باستی(Matteo Bassetti)، رییس کلینیک بیماری های عفونی بیمارستان سان مارتینو ایتالیا در این خصوص گفت: به نظر می رسد ویروس قدرت کمتری پیدا نموده و این امر احتمالا ناشی از جهش های (موتاسیون) ژنتیکی است.

باستی اضافه کرد: با توجه به تجارب آزمایشگاهی که من دارم شدت و حدت عمل ویروس به مرور زمان تغییر می نماید. در ماه مارس (اسفند) و اوایل آوریل (فروردین) الگوهای بیماری کووید-19 کاملا متفاوت بودند و بیماران با علائم شدیدی به مراکز درمانی مراجعه می کردند و به اکسیژن و دستگاه تنفسی احتیاج داشتند. اما در ماه گذشته الگوی بیماری کاملا دستخوش تغییر شده است.

باستی ادامه داد: عملکرد ویروس در اوایل شیوع بیماری مانند حمله یک ببر گرسنه بود، اما اکنون بیشتر شبیه یک گربه وحشی است. چراکه حتی بیماران سالخورده 80 یا 90 ساله که در اوایل همه گیری ظرف دو یا سه روز جان خود را از دست می دادند، اکنون بدون یاری نفس می کشند و احتیاجی به بستری شدن ندارند.

وی یکی از دلایل ضعیف شدن ویروس کرونا را جهش های ژنتیکی آن در واکنش به اقدامات رعایت فاصله اجتماعی دانست. باستی گفت: من فکر می کنم قدرت ویروس تغییر نموده است زیرا سیستم ایمنی بدن ما به ویروس واکنش نشان می دهد و ما به دلیل قرنطینه، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی کمتر به ویروس مبتلا می شویم.

-

این پزشک ایتالیایی اعلام نمود: ممکن است پیش از ساخت واکسن، خود ویروس ریشه کن گردد.

باستی با اعلام اینکه اکنون تعداد مبتلایان کمتری نسبت به اوایل همه گیری داریم، گفت: این بیماری می تواند در نتیجه مشخصه اصلی ویروس ها یعنی خاصیت خود محدود شوندگی از بین برود.

هرچند در این میان بعضی دیگر از محققان به اندازه باستی خوشبین نیستند و بر این باورند که ممکن است ریشه کنی ویروس سالها به طول انجامد.

دکتر بهارات پانکانیا استاد دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر انگلستان گفت: من انتظار ندارم که ویروس به این سرعت از بین برود. مگر آنکه دیگر شخصی برای ابتلا وجود نداشته باشد و ساخت واکسن موفقیت آمیز باشد. درست همانگونه که برای آبله مرغان پیش رفت. اما از آنجا که این ویروس به شدت مسری است، به این زودی ها از میان نمی رود.

براساس آخرین آمار منتشر شده، تا به امروز در سراسر دنیا بیش از 8 میلیون و 994 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و از این میان بالغ بر 468 هزار نفر جان خود را از دست داده اند. ،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1009

به "پزشک ایتالیایی: ویروس کرونا احتمالا پیش از ساخت واکسن، از بین می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشک ایتالیایی: ویروس کرونا احتمالا پیش از ساخت واکسن، از بین می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید