پیش بینی انتخابات آمریکا توسط موسسه معتبر گلدمن ساکس

به گزارش لیسون، جان هاتزیوس، اقتصاددان موسسه معتبر گلدمن ساکس می گوید در انتخابات ماه آینده -نوامبر- موج آبی دموکرات ها کاخ سفید و کپیتول هیل را تسخیر خواهد نمود و همکاری قوای اجرایی و تقنینی (ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان و سنا) رشد مالی 2 تا 3درصدی را در سال 2021 رقم خواهد زد.

پیش بینی انتخابات آمریکا توسط موسسه معتبر گلدمن ساکس

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران؛ ساعتی پس از شوی انتخاباتی دونالد ترامپ -که پس از چند روز بستری در بیمارستان نظامی والترلید طی یک نمایش تبلیغاتی به کاخ سفید بازگشت- گلدمن ساکس به نقل از جان هاتزیوس، اقتصاددان خود گفت که آمریکا با یک موج آبی در نوامبر روبرو خواهد شد که می تواند برای اقتصاد نیز مفید باشد.

بنابراین پیش بینی، ریاست جمهوری، سنا و مجلس نمایندگان به دست دموکرات ها می افتد. این موسسه معتبر بین المللی بر این باور است که در ژانویه احتمالا یک بسته محرک مالی 2 تریلیون دلاری برای ارتقای زیرساخت ها، تغییرات آب و هوایی، آموزش و پرورش در نظر گرفته می گردد. چنین بسته ای می تواند رشد مالی 2 تا 3 درصدی را در سال 2021 رقم بزند.

این موسسه اقدامات ترامپ برای بهبود شرایط مالی را نسبتا کند می داند و از همین رو برخلاف همه نظرسنجی ها پیش بینی می نماید اقتصاد عامل پیش برنده نتایج انتخابات و همچنین تحولات پس از آن باشد.

به گزارش یاهو نیوز، جان هاتزیوس، اقتصاددان گلدمن ساکس در یادداشت جدیدی در روز دوشنبه نوشت: با در نظر دریافت همه موارد، احتمالا چنین موج آبی ما را بر آن می دارد تا پیش بینی های خود را تغییر دهیم. دلیل امر این است که بلافاصله پس از تحلیف ریاست جمهوری در روز بیستم ژانویه، احتمالا یک بسته محرک مالی 2 تریلیون دلاری برای ارتقای زیرساخت ها، تغییرات آب و هوایی، آموزش و پرورش در نظر گرفته می گردد که این با افزایش احتمالی بلندمدت مالیات شرکت ها و افراد با درآمد بالا تطابق دارد. هاتزیوس تخمین می زند که چنین بسته محرک مالی بتواند رشد مالی دو تا سه درصدی را در سال 2021 رقم بزند.

بحث و گفت وگو در خصوص احتمال وقوع موج آبی در آمریکا پس از آن مطرح می گردد که ترامپ خود به بیماری کووید-19 دچار شد. این در حالی است که ترامپ این بیماری را پیش تر دست کم گرفته بود.

با وجود ویروس کرونا که ترامپ آن را دست کم می گیرد، اقتصاد همچنان افت خواهد نمود. یک نظرسنجی از سوی رویترز و ایپسوس که در روزهای دوم و سوم اکتبر گرفته شده است، نشان می دهد پس از ابتلای ترامپ به کووید-19 اختلاف بایدن و ترامپ در سطح ملی افزایش یافته و به 10 درصد رسیده است.

همچنین یک نظرسنجی که از سوی وال استریت ژورنال و ان بی سی نیوز انجام شده است نشان می دهد که 53 درصد از مردم معتقدند بایدن رئیس جمهور بعدی آنها است و این رقم برای ترامپ به 39 درصد می رسد. نظرسنجی اخیر بلافاصله پس از مناظره بین ترامپ و بایدن صورت گرفت و هنوز اعلام نشده بود که ترامپ به کووید-19 دچار شده است.

در واقع علاقه مندان به بازار از ارائه یک بسته محرک مالی که توسط دموکرات های کنگره - احتمالا آن را در سال 2021 به تسخیر خود در آورده باشند- حمایت می نمایند.

چارلز شوآب، مدیر سرمایه گذاری های چندگانه عمر آگوییلار به بخش مالی یاهونیوز گفت: تعیینا به نظر می رسد که بازار بر یک بسته محرک مالی بالقوه متمرکز شده است. این قطعا برای حفظ قدرت مصرف نمایندگان ضروری است. آنچه پس از گزارش هفته قبل تعیین شد، این است که وقتی می بینیم اقدامات مالی ترامپ کند است و درآمدها پایین می آید، احتیاج به یک بسته محرک مالی حس می گردد.

گفته می گردد که نظریه موج آبی هاتزیوس در خصوص چشم انداز مالی تا حدودی مغایر با نظرات همکارانش در باب واکنش بازار سهام است. دیوید کوستین، استراتژیست گلدمن ساکس پیش بینی نموده است که برنامه مالیاتی بایدن منجر به کاهش 12 درصدی درآمد سال 2021 می گردد. بایدن پیشنهاد نموده است که نرخ مالیات شرکت ها از 21 درصد، رقمی که فعلا جاری است، به 28 درصد افزایش یابد. کوستین در گزارشی در ماه ژوئن نوشت: برای بسیاری از مشتریان، مهم ترین پیامد بد برای بازار سهام، احتمالا نرخ بالای مالیات برای شرکت ها است.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1215

به "پیش بینی انتخابات آمریکا توسط موسسه معتبر گلدمن ساکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی انتخابات آمریکا توسط موسسه معتبر گلدمن ساکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید