چین: آمریکا بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است

به گزارش لیسون، وزارت دفاع چین امروز (یکشنبه) گزارش انتقادی آمریکا درباره فعالیت های نظامی این کشور را محکوم کرد و گفت: این ایالات متحده است که بزرگترین تهدید برای نظم بین الملل و صلح جهانی است.

چین: آمریکا بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این بیانیه در پی انتشار گزارش دوم سپتامبر وزارت دفاع آمریکا و ارائه آن به کنگره درباره تحولات نظامی چین و اهداف آن است که گفته می گردد برای منافع ملی آمریکا و تضمین نظم مبتنی بر قوانین بین المللی تهدید محسوب می گردد.

سخنگوی وزارت دفاع چین این گزارش را تحریف ناخواسته اهداف و روابط بین ارتش آزادی بخش خلق چین و مردم این کشور توصیف کرد.

وی ادامه داد: چندین سال شواهد و مدارک نشان می دهد که این آمریکاست که بر ناآرامی منطقه ای دامن می زند، ناقض نظم بین الملل و نابودکننده صلح جهانی است. تحریم های آمریکا علیه عراق، سوریه، لیبی و سایر کشورها در دو دهه گذشته باعث مرگ بیش از 800 هزار تن و بی خانمانی میلیون ها تن دیگر شده است.

این مقام مسئول در ادامه بیانیه خود آورده است: آمریکا به جای تمرکز بر خودش، گزارشی را منتشر نموده که اظهاراتی غلط و نادرست درباره ساخت و ساز دفاعی و نظامی عادی چین است. ما از آمریکا می خواهیم تا ساخت و ساز دفاعی و نظامی ما را منطقی بداند، دست از گزارش های نادرست بردارد و اقداماتی محکم و قاطع برای یک رابطه نظامی دوجانبه سالم انجام دهد.

در گزارش 150 صفحه ای وزارت دفاع آمریکا، ظرفیت های فنی ارتش آزادی بخش خلق چین، دکترین ها و اهداف نهایی نظامی این کشور ذکر شده است که شامل تبدیل شدن به ابزاری عملی از سیاست چین با نقشی فعال در پیشبرد سیاست خارجی پکن و با هدف بازنگری در جنبه های نظم بین المللی می گردد.

در این گزارش همچنین آمده است: به طور حتم، بسیاری از عوامل معین می نماید که چطور این مساله، نمایان شده است. آنچه معین است، این است که حزب حاکم کمونیست چین یک کشور استراتژیک نظامی است که به سمت جلو حرکت می نماید که اگر مدرنیزه شدن نظامی هماهنگ آن بدون توجه بماند، به مشکل جدی برای منافع ملی و امنیت نظم مبتنی بر قوانین بین المللی تبدیل می گردد.

بیشتر این گزارش به استراتژی چین در قبال تایوان پرداخته که دولت پکن، این جزیره را یک استان شورشی می داند.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است، چین موشک های کروز و بالستیک قابل ملاحظه ای را ساخته و یکی از بزرگترین سیستم های پیشرفته دوربرد سطح به هوا را در اختیار دارد.

این گزارش در حالی منتشر شده که روابط بین پکن و واشنگتن در پایین ترین سطح خود قرار گرفته است. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1185

به "چین: آمریکا بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید