کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری در دانشگاه شهیدبهشتی راه اندازی خواهد شد

به گزارش لیسون، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهیدبهشتی از ایجاد کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری برای دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری در دانشگاه شهیدبهشتی راه اندازی خواهد شد

به گزارش گروه فناوری لیسون، خسرو پیری رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، با بیان این که کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری با مدیریت مرکز رشد و با همکاری سایر نهاد های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ایجاد شد، گفت: دانشگاه شهید بهشتی به منظور زمینه سازی بروز خلاقیت و نوآوری در بین دانشجویان، با استفاده از امکانات و توانایی های مرکز رشد، پارک علم و فناوری و همچنین ظرفیت و امکانات موجود در دانشکده ها، پژوهشکده ها و مراکز علمی دانشگاه و در راستای ایجاد اکوسیستم نوآوری و کسب و کار در دانشگاه شهید بهشتی اقدام به این مهم کرده است.

وی اظهار کرد: ضمن تقویت فرهنگ نوآوری در بین دانشگاهیان با برگزاری برنامه های مختلف شرایط مناسب برای پیاده سازی ایده های مبتنی بر دانش صاحبان ایده فراهم می شود. به بیان دیگر کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری فضایی برای تجاری سازی ایده های خانواده بزرگ دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی است.

پیری شرح داد: دانشگاه می تواند فرهنگ پشت میزنشینی و سنتی کسب و کار را به فرهنگ نوآوری و علم قابل تبدیل به محصول و خدمات تغییر دهد که یکی از حلقه های ایجاد این تغییر، کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری است. کانون در اندیشه ایجاد فضای نوآور در بین دانشجویان و تولید اکوسیستم کسب و کار در دانشگاه است.

هوشیار کولیوند، مدیر اجرایی مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی نیز گفت: کانون در راستای حمایت از محققان، نوآوران، پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند و با هدف فراهم کردن بستری مناسب برای اجرایی کردن ایده های نوآورانه دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: در این کانون فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان دانشگاه به صورت گروهی و یا انفرادی که منجر به نوآوری و کسب و کار می شود، از حمایت های پارک علم و فناوری و مرکز رشد دانشگاه برخوردار خواهند بود.

کولیوند اظهار کرد: از مزایای قابل توجه کانون می توان به کسب آمادگی های لازم جهت ورود به مرکز رشد (دوره های پیش رشد و یا رشد) اشاره کرد. کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری آغاز راهی برای ورود به مرکز رشد بوده که متقاضی، ضمن تثبیت ایده، اطلاعات کافی در خصوص چگونگی ثبت شرکت و پذیرش در مرکز رشد را نیز کسب می کند.

سجاد محمدیان هاور، مدیر کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری دانشگاه شهید بهشتی نیز گفت: یکی از اهدافی که کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری دانشگاه شهید بهشتی پیگیری می کند، برگزاری دوره های آموزشی متناسب با اکوسیستم کسب و کار کشور و فراهم کردن امکانات مورد نیاز تیم های نوآور دانشجویی است که این آموزش ها شامل ایده پردازی، مهارت و دانش کسب و کار، فن بیان و تکنیک های فروش محصول یا خدمات، نحوه انعقاد قرارداد و تفاهم نامه، انتقال تجربه و ... است؛ همچنین در راستای افزایش مهارت های فنی تیم های نوآور، کانون برای این تیم ها با مکاتبه های اداری سعی در برقراری و استفاده از امکانات آزمایشگاه های دانشگاه را نیز دارد.

وی خاطرنشان کرد: کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری نقطه عطفی در دانشگاه شهید بهشتی است که می تواند در مهارت افزایی و تشکیل تیم های نوآور دانشجویی کمک رسان اکوسیستم کسب و کار کشور باشد. همچنین با برگزاری بوت کمپ های تخصصی در رشته های دانشگاهی می توانیم زمینه ساز ایجاد فضای کسب و کار و بازتولید اکوسیستم کسب و کار در دانشگاه و جامعه باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 491

به "کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری در دانشگاه شهیدبهشتی راه اندازی خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری در دانشگاه شهیدبهشتی راه اندازی خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید