کرونا ثابت کرد اعتماد عمومی مولفه ضروری برای غلبه بر بحران هاست

به گزارش لیسون، رئیس فراکسیون پاسخگویی مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: مهم ترین درس شیوع کرونا این است که سیاستمداران باید در کنار مردم باشند تا مردم به آن ها اعتماد نمایند چراکه اگر اعتماد عمومی و مشارکت مردم نباشد، غلبه بر بحران ها امکان پذیر نیست.

کرونا ثابت کرد اعتماد عمومی مولفه ضروری برای غلبه بر بحران هاست

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

علی بختیار در گفت وگو با خبرنگاران، درباره پیغام هایی که شیوع ویروس کرونا برای سیاستمداران دنیا به همراه دارد، اعلام کرد: ویروس کرونا مدتی است که همه کشورهای دنیا را درگیر نموده است. سازمان بهداشت دنیای نیز متناسب با شرایط ایجاد شده برای کشورها، پروتکل های بهداشتی را برای کنترل و جلوگیری از شیوع گسترده این ویروس ارائه نموده است. اما تا بحال حدود 150 هزار نفر جان خود را از دست داده و بیش از دو میلیون نفر به این ویروس مبتلا شده اند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: گسترش این ویروس زندگی و فعالیت های مالی را در همه جای دنیا تحت تاثیر قرار داده و شرایط را برای مردم سخت نموده است، دنیا باید از کرونا درس بگیرد که همه کشورها به هم وابسته هستند. آمریکایی ها پیش از این ما را تحریم کردند و حتی حاضر نشدند در این دوره نیز تحریم های حوزه بهداشتی و درمانی را کنار بزنند اما امروز متاسفانه شاهد هستیم که بیشترین آمار مبتلایان و مرگ و میر مختص آمریکاست.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: شاید اگر تحریم های آمریکا علیه کشورها و بخصوص ایران لغو می شد مدیریت این بیماری راحت تر و آثار آن بر جامعه کم تر می شد، اما این اتفاق نیفتاد و حالا آمریکایی ها باید جوابگوی افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر افراد در برابر جامعه بین الملل و مردم دنیا باشند.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه تاکید نمود: از آنجا که ساختار جمهوری اسلامی مردم محور است، خوشبختانه مردم و خیرین به میدان آمده و همگی در کنار مسئولان ایستاده و دست به دست هم دادند. همراهی مردم و مشارکت آنان باعث شد تا بتوانیم مدیریت خوبی بر روی این بیماری داشته باشیم.

بختیار در انتها توضیح داد: شیوع گسترده این ویروس درس های زیادی برای سیاستمداران دنیا دارد اما مهم ترین درس این است که سیاستمداران باید در کنار مردم باشند تا مردم به آن ها اعتماد نمایند. کرونا نشان داد هرچقدر اعتماد عمومی در کشورها بالاتر باشد می توان بهتر با بحران ها روبرو شد و آن ها را شکست داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 952

به "کرونا ثابت کرد اعتماد عمومی مولفه ضروری برای غلبه بر بحران هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ثابت کرد اعتماد عمومی مولفه ضروری برای غلبه بر بحران هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید