کرونا در اروپا، از تداوم تشدید محدودیت ها تا هشدار درباره شرایط اضطراری در آی سی یوهای آلمان

به گزارش لیسون، با توجه به رشد سریع آمار مبتلایان به کرونا کشورهای اروپایی همچنان فرایند تشدید محدودیت ها برای مهار این بحران را در دستور کار قرار داده و رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم درباره شرایط اضطراری و پر ازدحام بخش های مراقبت های ویژه هشدار داده است.

کرونا در اروپا، از تداوم تشدید محدودیت ها تا هشدار درباره شرایط اضطراری در آی سی یوهای آلمان

با ما سفر کنید و با لحظه آخری اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران موج دوم کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی واقتصادی بیشتری به بار می می آورد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

تایید دومین واکسن کرونا در انگلیس

جدیدترین اخبار کرونایی حاکی از آن است که دولت انگلیس امروز صبح اطلاع داد که واکسن کرونای شرکت AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد به عنوان دومین واکسن در این کشور تایید شد.

وزارت بهداشت لندن روز چهارشنبه بیان کرد که نهاد نظارت بر دارو در انگلیس (MHRA) این واکسن ساخت داخل را تایید نموده است.

وزیر بهداشت انگلیس اعلام نموده که در 4 ژانویه (15 دی ماه) اولین واکسیناسیون با این واکسن ساخت داخل شروع خواهد شد. وی سرانجام یافتن سال 2020 با این لحظات امیدوار کننده را درخشان نامید.

روز سه شنبه آژانس دارویی اروپا بیان کرد که تایید این واکسن انگلیسی علیه کرونا در ژانویه بعید است.

انگلیس واکسن فایزر-بیونتک را هم زودتر از اتحادیه اروپا تایید نموده و طرح واکسیناسیون سراسری در این کشور هم زودتر شروع شد.

رکورد مرگ های روزانه کرونایی در آلمان شکسته شد

شمار مرگ های روزانه کرونا در آلمان امروز (چهارشنبه) برای اولین بار از زمان شیوع بحران کرونا از مرز هزار نفر عبور کرد و بالاترین رکورد را ثبت کرد.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز (چهارشنبه) از مرگ 1129 شهفرایند آلمانی در عرض 24 ساعت گذشته در اثر ابتلا به کرونا اطلاع داده و 22459 نفر هم در این مدت به این بیماری مبتلا شده اند.

احتمال تمدید قرنطینه سراسری در آلمان

در این شرایط ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان این مسئله را بعید دانسته که محدودیت ها و قرنطینه سراسری بعد از سرانجام دوران آن یعنی در 10 ژانویه کاهش یابد. وی از شهفرایندان خواست برای تمدید محدودیت ها و قرنطینه سراسری در آلمان آماده باشند.

وی تاکید نمود که در راستای مهارکرونا، آلمان همچنان از آن هدفی که مد نظر دارد بسیار فاصله دارد؛ بنابراین بعد از 10 ژانویه بدون شک اقداماتی انجام خواهد شد.

هشدار درباره شرایط اضطراری در بخش های مراقبت های ویژه آلمان

رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم درباره شرایط اضطراری در بخش های مراقبت های ویژه آلمان هشدار داده و اعلام نموده که بعضی کلینیک ها برنامه های اضطراری را در پیش گرفته اند.

وی بخصوص افراد بالای 80 سال را در معرض خطر ارزیابی نموده و گفت: ظرفیت تخت های خالی در بخش های مراقبت های ویژه مرتبا کاهش می یابد و همیشه پزشکان و پرستاران بیشتری از ادامه فرایند کار خسته می شوند و کنار می فرایند.

وی بار دیگر از شهفرایندان خواست به قواعد کرونایی پایبند باشند.

تشدید محدودیت ها در دستور کار دولت فرانسه

وزیر بهداشت فرانسه هم اعلام نموده در مناطقی از این کشور که موارد بالای ابتلا به کرونا دارند منع ترددهای شبانه تشدید شده و ساعات آن طولانی می گردد.

گسترش اقدامات قرنطینه ای در انگلیس

دولت انگلیس هم با توجه به افزایش آمار مبتلایان گسترش اقدامات قرنطینه ای به مناطق بیشتری از این کشور را در دستور کار قرار داده است. وزیر بهداشت انگلیس بیان کرد که جزئیات این طرح بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) اعلام می گردد.

تمدید شرایط اضطراری در لتونی

دولت لتونی هم تمدید شرایط اضطراری کرونایی تا 6 فوریه سال جدید میلادی را در دستور کار قرار داده و می خواهد مقررات منع آمد و شد شبانه در سرانجام سال و اوایل سال جدید را اعمال کند.

رکورد جدید مبتلایان روزانه در ایرلند

ایرلند هم رکورد جدیدی در آمار مبتلایان روزانه را ثبت نموده و بر اساس اعلام نهادهای بهداشتی این کشور در 24 ساعت گذشته 1546 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند. دولت ایرلند هم می خواهد امروز نشستی را برای تصمیم گیری درباره تشدید محدودیت ها برای مهار کرونا برگزار کند.

تمدید قرنطینه سراسری در دانمارک

دانمارک هم قرنطینه سراسری برای مهار کرونا را به مدت دو هفته دیگر و تا 17 ژانویه تمدید نموده است. نخست وزیر این کشور شرایط را جدی تر از موج اول کرونا در بهار ارزیابی نموده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی دانمارک تخت های بیمارستانی برای بیماران کرونایی تقریبا پر شده است.

رکورد آمار مبتلایان روزانه در انگلیس شکسته شد

آمار مبتلایان روزانه در انگلیس باز هم رکورد زد. نهادهای بهداشتی این کشور روز سه شنبه بیان کردند که در 24 ساعت گذشته 53135 مورد جدید دیگر به کرونا مبتلا شدند که بالاترین شمار مبتلایان روزانه در 24 ساعت است.

انگلیس حدود 3 هفته پیش طرح واکسیناسیون جمعی را به عنوان اولین کشور اروپایی شروع کرد و مارگارت کینان 90 ساله به عنوان اولین شهفرایند واکسن کرونای شرکت فایزر-بیونتک را دریافت کرد. این مادربزرگ انگلیسی که اخیرا وارد 91 سالگی شده است امروز دوز دوم این واکسن را دریافت نموده است.

هر فرد برای ایمنی کامل در برابر ویروس کرونا باید دو دوز واکسن را دریافت کند.

با توجه به فشار بالا در بیمارستان های هلند ارتش برای یاری و تامین نیازهای بیماران کرونایی وارد کار می گردد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در بیمارستان های هلند شمار بیماران بستری شده افزایش یافته و کمبود پرسنل بیشتر می گردد.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2574041 نفر به کرونا مبتلا شده و 64078 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 2382865 نفر به کرونا مبتلا شده و 71567 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 2067487 نفر به کرونا مبتلا شده و 73029 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1906057 نفر به کرونا مبتلا شده و 50442 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 1691707 نفر به کرونا مبتلا شده و 32420 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1390

به "کرونا در اروپا، از تداوم تشدید محدودیت ها تا هشدار درباره شرایط اضطراری در آی سی یوهای آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تداوم تشدید محدودیت ها تا هشدار درباره شرایط اضطراری در آی سی یوهای آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید