گفت وگو با پدر مهدی پسربچه ای که دچار برق گرفتگی شد

به گزارش لیسون، چند روز گذشته نوجوان 12 ساله به علت برق گرفتگی در پارک لاله جان خود را از دست داد.

گفت وگو با پدر مهدی پسربچه ای که دچار برق گرفتگی شد

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، اگر پارک و بوستان امن نیست، پس خانواده باید برای تفریح سالم به کجا بروند. چرا یک بچه باید هنگام بازی در یک بوستان این چنین قربانی شود. کاش کسی پیدا شود و جواب سوال مرا بدهد. این ها فریاد های پدر مهدی است. پسربچه 12ساله ای که در بوستان لاله برق جانش را گرفت. هنگام بازی بچگانه به تیر چراغ برق چسبید و خشک شد. مهدی نفس هایش قطع شد و برای همواره چشم هایش را بست.

شامگاه شنبه شب بود که مهدی به همراه پدرش به پارک لاله تهران رفتند. پدر و پسر بعد از بازی های مختلف به سراغ یکی از میز های پینگ پنگ رفتند و سرگرم بازی شدند. ساعت حوالی 23 بود.

پدر و پسر گرم بازی بودند که ناگهان توپ پینگ پنگ به درون باغچه کنار میز افتاد. مهدی به سمت باغچه رفت تا توپ را بردارد و هرچه زودتر بازی را ادامه بدهد، اما خبر نداشت که حادثه غم انگیزی در انتظارش است. به خاطر آبیاری درختان و فضای سبز، داخل باغچه پر از آب بود و توپ هم روی آن شناور شده بود.

مهدی به داخل باغچه رفت و توپ را برداشت، اما به خاطر وجود آب در باغچه دستانش خیس شد. درست لحظه ای که می خواست به سوی پدرش برود و دوباره بازی را آغاز کند، ناگهان از حرکت ایستاد. دستانش روی تیر چراغ برق بود که خشک شد. مهدی برای اینکه تعادلش را حفظ کند، دست خود را به تیر برق گرفته بود و همانجا جریان برق او را از بین برد. بلافاصله قاضی جنایی به همراه تیم آنالیز صحنه جرم راهی محل حادثه شدند.

با دستور قاضی کارشناس برق نیز در پارک حضور یافت. زمین بازی با سه میز پینگ پنگ در چند قدمی باغچه ای قرار داشت و کارشناس برق پس از آنالیز های تخصصی گفت که به دلیل اتصالات پوسیده، برق به تیرآهنی منتقل شده و این حادثه غم انگیز رقم خورده است. با اعلام این نظریه، قاضی دستور بازداشت سه نفر را صادر کرد. یکی از آن ها ناظر پارک و دونفر دیگر پیمانکار سابق و فعلی پارک هستند که به اتهام تسبیب در قتل شبه عمد بازداشت شدند. درحال حاضر نیز تحقیقات درخصوص شناسایی مقصر اصلی این حادثه ادامه دارد.

پدر مهدی که کودکش را درست در مقابل چشمان خود از دست داد، حالا نمی داند فریادش را به گوش کدام مسئول برساند. نمی داند باید از چه کسی شاکی باشد: اگر بوستانی با قدمتی بیش از 40 سال جای امنی برای گذراندن اوقات فراغت و سرگرمی بچه های ما نباشد، پس باید برای تفریح سالم به کجا پناه ببریم. اگر این پارک ها نتواند جوابگوی احتیاج مردم باشد، پس باید از این به بعد چه کنیم. مردم بچه ها شان را به این پارک ها می آورند که تفریح سالمی داشته باشند، اما حالا در این شرایط چه باید کرد.

من در این روز های کرونایی که بچه هایمان هر روز در خانه هستند و جایی نمی توانند بروند، هر شب دختر و پسرم را به پارک می بردم. حدودا یک ماه بود که این کار را انجام می دادم. دخترم محیا خواهر دوقلوی مهدی بود. هرشب هردو را به پارک می بردم و بازی می کردیم. به خاطر شرایط کرونا، در زمان های خلوت به آنجا می رفتیم. آن شب دخترم پیش مادرش ماند. مهدی، اما اصرار کرد که مثل هرشب به پارک برویم. با هم به آنجا رفتیم. کلی بدمینتون و بازی های مختلف کردیم.

بعد از آن به سراغ پینگ پنگ رفتیم. اما وقتی پسرم به دنبال برداشتن توپ رفت، دیدم که به تیر چراغ برق چسبید. با شدت و زور او را از تیر جدا کردم، ولی فایده ای نداشت. من مهدی را از دست دادم. پاره تنم رفت و به همین سادگی او را از دست دادم.

پدر مهدی حالا می گوید که شکایت و مجازات هم نمی تواند چیزی از داغ او کم کند: از هرکس شکایت کنم، هرکس مجازات شود، دیگر پسر من بر نمی شود. من پاره تنم را از دست دادم. آن هم بی هیچ دلیلی؛ ولی از مقصران این ماجرا شکایت نموده ام. فقط به خاطر اینکه کسی دوباره شاهد چنین ماجرای تلخی نباشد. کسی مثل من عزادار نشود. اگر شکایت نمی کردم و این حادثه دوباره تکرار می شد، من هم به اندازه آن ها مقصر بودم. فقط به همین دلیل شکایت کردم تا دوباره انسانی مثل پسر من قربانی چنین سهل انگاری بزرگی نشود. پسرم در خیابان تصادف نکرد، موتور به او نزد یا حادثه ای مشابه این؛ پسرم در پارک بود.

مثل هر بچه دیگری که پارک را به عنوان تفریحگاه سالم و امن انتخاب می نماید و با ذوق و شوق به آنجا می رود تا تمام هیجان خود را خالی کند. پسر من در همین پارک بود که جان باخت و من تا عمر دارم، نمی توانم ذره ای از داغی که بر دلم مانده، کم کنم. ولی امیدوارم دیگر شاهد چنین حادثه ای نباشیم.

توضیحات شهردار درباره مرگ این نوجوان

این در حالی است که صبح دیروز فرهادی شهردار منطقه 6 تهران به توضیحاتی در مورد حادثه برق گرفتگی نوجوان 12 ساله پرداخت.

فرهادی شهردار منطقه 6 در بیان جزئیات حادثه برق گرفتگی نوجوانی در پارک لاله تهران با اشاره به تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به این ماجرا گفت: این کمیته با مراجع قضائی و نیروی انتظامی هماهنگ شده و کمیته تشکیل شده تمام پرونده ها و پیمانکاران قبلی در حال آنالیز است. با این اقدامات می خواهیم نظر نهایی مرجع قضائی را به دست بیاوریم و صددرصد مقصرانی برای این ماجرا وجود دارد و به طور قطع برخورد جدی از سوی ما و مرجع قضائی صورت می گیرد. شهردار منطقه 6 با اشاره به اینکه سال های گذشته نیز چند مورد حادثه این چنینی اتفاق افتاده و علت آن قرار دریافت سیم برق در آب بود، گفت: در تمام جهان برق از آب عبور می نماید و در تمام سیستم های تفریحی، نظامی و سرگرمی چنین چیزی وجود دارد. در این مورد حتما نقص ها و کوتاهی هایی بوده که منجر به این اتفاق شده است. باید آنالیز شود که چه کوتاهی هایی شده که این حادثه اتفاق افتاده است.

منبع: روزنامه شهروند

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1196

به "گفت وگو با پدر مهدی پسربچه ای که دچار برق گرفتگی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگو با پدر مهدی پسربچه ای که دچار برق گرفتگی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید